Perlage Stories: Misia Furtak & Filip
Niedenthal
Perlage Stories: Misia Furtak & FilipNiedenthal
„Z punktu widzenia mojej branży myślę, że są dwie najważniejsze rzeczy: to jak artysta sam może zmienić patrzenie na siebie i jak to się może systemowo zmienić” – podkreśla Misia Furtak, wokalistka i kompozytorka. Wraz z Filipem Niedenthalem, redaktorem naczelnym „Vogue”, zastanawia się, czy świat artystów po pandemii to nowe możliwości, czy jednak powrót do tego, co znamy?
W kolejnym odcinku z cyklu Perlage Stories spojrzymy na nową rzeczywistość z dwóch perspektyw: osoby, która żyje na scenie i osoby, która zawodowo opowiada o świecie wielkiej mody. W końcu zaczynamy zbierać się do życia, patrzeć w przyszłość z nadzieją. Wracają koncerty, modowe trendy, pokazy – czego się nauczyliśmy?
Misia Furtak opowiada o tym, że pandemia mocno zmieniła podejście do pracy i możliwości, jakie ma artysta. W pandemii nagrała płytę, nie korzystając z muzyków sesyjnych – czyli dokonała czegoś, co wcześniej wydawało jej się niemożliwe. Zaprzyjaźniony artysta z Polski Tomek Duda nagrał instrumenty dęte w domu, a master powstał Kopenhadze. I tak udało się wykonać robotę, która wcześniej była o wiele bardziej skomplikowana i złożona.
Chodzi o zmianę sposobu myślenia. I tak naprawdę to jest kluczowe w ogóle – to myślenie, to patrzenie na to, w jakiej przestrzeni się znajdujemy i że ona wymaga innego patrzenia na rzeczy.
Nie zmienia to faktu, że pandemia była doświadczeniem trudnym – choć to oczywiście eufemizm. Choć poradziliśmy sobie wspaniale i wykazaliśmy się kreatywnością, tęsknota za normalnością jest ogromna.
Widać, że wszyscy są bardzo spragnieni tego postpandemicznego życia i wygląda to tak, że na wybiegu widzimy o wiele więcej kolorów, większe formy, jakąś taką radość z życia, które nastąpi – zauważa Niedenthal. – mam wrażenie, że moda wreszcie po dłuższym impasie znowu zaczyna stawać się ciekawa.
W czternastym odcinku Perlage Stories Jarosław Kuźniar rozmawia z gośćmi nie tylko o postopandemicznej rzeczywistości, ale także o kolorach na scenie i w modzie, o tym, jak świat artystów i projektantów się przenika i o tym, jak świat wirtualny coraz mocniej splata się z realnością.
Premiera video odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca 2021, o godzinie 20.00 na IGTV marki Perlage Water [ZAPISZ SIĘ]. To kanał zamknięty, dlatego żeby zobaczyć rozmowę, poproście o dostęp. Nie będzie z tym problemów.
Odcinek podcastu w formie audio będzie dostępny na platformie Voice House [ZOBACZ].
Pozostałe odcinki Perlage Stories czekają na was na platformie Voice House:
- Perlage Stories. Katarzyna Bonda [POSŁUCHAJ]
- Bart Staszewski: homofobia vs akceptacja [POSŁUCHAJ]
- Olga Kozierowska: człowiek wyłączony usycha [POSŁUCHAJ]
- Zbigniew Hołdys: młodzi chcą zmiany [POSŁUCHAJ]
- Artur Rojek: muzyka to lekarstwo dla duszy [POSŁUCHAJ]
- Krystyna Janda: wrócimy do korzeni [POSŁUCHAJ]
- Andrzej Szpilman: muzyka pomogła ojcu przetrwać [POSŁUCHAJ]
- Małgorzata Domagalik: pociągają mnie historie [POSŁUCHAJ]
- Marcin Kydryński: nowa rzeczywistość, Nowy Świat [POSŁUCHAJ]
- Joanna Górska: rak nie wybiera [POSŁUCHAJ]
- Joanna Jędrzejczyk: ćpajmy życie! [POSŁUCHAJ]
- Tomasz Sekielski. Było warto [POSŁUCHAJ]
—
Perlage Stories to filmowy projekt premium agencji Kuźniar Media, realizowany we współpracy z marką Cisowianka Perlage. Profesjonalnie nagrane, długie rozmowy o ważnych społecznie sprawach. Swobodna atmosfera, ciekawi goście i, co najważniejsze, nieograniczony czas na rozmowę. Zapraszamy ludzi ze świata mediów, kultury i popkultury. Odkrywców, sportowców i naukowców.